Mercedes-BenzO350 Tourismo Galerie autobusů

Požadavky na snímky

 • Rozlišení: Alespoň 1 024 x 768 bodů. Větší rozlišení je výhodou, ideálem je originální neupravovaná fotografie.

 • Kvalita: Přiměřeně ostré, bez výraznějšího šumu a s věrným barevným podáním. Postačí klasické amatérské snímky pořízené v podstatě jakýmkoliv fotoaparátem za rozumných světelných podmínek.

 • Obsah: Alespoň jeden snímek musí obsahovat pohled na celé vozidlo zepředu tak, aby nebyly oříznuty žádné části (zejména zpětná zrcátka) a aby vozidlo pokud možno nic nezakrývalo (osoby, jiná vozidla atd.).

 • Vozidla, výrobci, typy: Libovolný autobus (vozidlo pro běžný provoz schopné uvést více než devět osob), libovolné značky, libovolného typu, libovolného provozovatele. Odkudkoliv na světě.

 • Autorská práva: Zasílejte pouze snímky, jejichž jste autory, popřípadě jejichž autor dal ke zveřejnění snímků na Galerii autobusů výslovné svolení. Snímky nalezené „někde na internetu“ nemůžeme (a ani nechceme) uveřejňovat.

Výjimky

Výše uvedená pravidla se nevzahují na historické (dobové) snímky. Historickým materiálům odpustíme nižší rozlišení, horší kvalitu, ale třeba i fakt, že zobrazují pouze část vozidla.

Otázky a odpovědi

 • Kterým fotografiím dáváte přednost?
  Ideální objekt fotografování je ten, který na Galerii autobusů ještě není vůbec zařazen, případně je zveřejněno jen málo snímků. Tedy zcela nový typ vozidla (popř. od dosud nezařazeného výrobce), vozidlo jiného dopravce (v jiných barvách), snímky z netypických oblastí a tak podobně. Pokud jde o zobrazovaná vozidla, nevylučujeme předem žádné snímky. Nicméně na fotografie běžných, široce rozšířených vozidel se uplatňují vyšší nároky co se kvality snímku týče.

 • Mohu poslat snímky focené mobilním telefonem?
  Pokud mají rozumnou kvalitu, tak určitě. Vyřazujeme pouze snímky nekvalitní (výrazný šum, posun do odstínu nějaké barvy, rozmazané fotografie...) nehledě na to, čím byly pořízeny. Pokud však zobrazují něco zajímavého, odpustíme jim třeba i nižší kvalitu.

 • Zařazujete i trolejbusy a vozidla s alternativním pohonem?
  Ano.

 • Jak nejlépe vyfotit autobus?
  Prohlédněte si našeho průvodce fotografováním autobusů.

 • Jak zaslat snímky?
  Nejlépe prostřednictvím internetové úschovny.

 • Které informace k zasílaným snímkům připojit?
  V principu stačí u každého vozidla uvést pouze údaj, kde byl(y) snímek(snímky) pořízen(y) – tedy příslušnou obec (město). Pokud však chcete zařazování snímků usnadnit, a tím i urychlit, připište následující údaje: Název výrobce vozidla, typové označení vozidla, jméno majitele vozidla (pokud jej znáte) a datum (alespoň měsíc a rok) a místo fotografování. Posíláte-li snímky poprvé, upřesněte také, jak chcete být uveden(a) mezi autory (jménem, přezdívkou...).Vyhledávání na Galerii autobusů


Náhodný snímek Galerie autobusů značky M, typu O
M O
Statistiky snímků
    Výrobců: 1
    Typů: 8
    Vozů: 3
    Snímků: 1
    Autorů: 1
Další weby o autobusech
Jiné zajímavé weby
tento web vytvořil a spravuje Aleš „ELfkaM“ Havlas © 2006 – 2022 | inzerce